OFERTA PRACY.
Instruktor ds. organizacyjnych

 

Centrum Wystawiennicze w Ratuszu

Rynek 1, 44-120 Pyskowice

Działalność wystawienniczą pyskowickiego ratusza można ściśle powiązać z postacią Pana Władysława Macowicza, który był orędownikiem i promotorem historii miasta. Od 2003 roku przygotował i opatrzył autorskim komentarzem 100 wystaw o tematyce ściśle związanej z historią Pyskowic. Ratusz to bowiem nasze małe, własne muzeum, pełne historii, wspomnień i obrazów z sprzed lat.

Władysław Macowicz, pedagog, historyk i społecznik, przewodnik wielu pokoleń pyskowiczan zmarł 13.10.2021r. w wieku 91 lat.

Nadchodzące imprezy:

Sekcja wspinaczkowa dla dzieci – ACTIVE KID

Hala Widowiskowo-Sportowa im. Huberta Wagnera ul. Strzelców Bytomskich 1a, Pyskowice, Śląskie

Do Pyskowic wracają zajęcia na ściance wspinaczkowej. W imieniu Organizatora Sport-Travel zapraszamy wszystkie chętne dzieci chcące aktywnie spędzić wolny czas do Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach na ściankę wspinaczkową. Wspinaczka to doskonała forma rekreacji dla osób w każdym wieku. Organizator zapewnia wyposażoną ściankę oraz pomoc instruktorską.

Koncert Operowo-Operetkowy

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 27, Pyskowice, Śląskie

Zapraszamy na Koncert Operowo-Operetkowy pod kierownictwem prof. Gabrieli Silvy, który odbędzie się 19.04.2024r. w sali widowiskowej MOKiS Pyskowice o godz. 18:00.

Wystawa rysunku i malarstwa – Langer Janusz

Centrum Wystawiennicze, Ratusz, Rynek 1, Pyskowice, Śląskie

Każdy miesiąc w Centrum Wystawienniczym MOKiS przynosi wiele nowych wydarzeń. W kwietniu w naszych galeriach będzie można odkryć trzy nowe wystawy. Autorem jednej z nich będzie Janusz Langer (ur.1986r.), który zainteresowanie sztuką, zwłaszcza malarstwem, wyniósł z rodzinnego domu.

Komedia muzyczna „Zawód: Małżeństwo”

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 27, Pyskowice, Śląskie

Zapraszamy serdecznie na niezwykle pogodny spektakl „Zawód: Małżeństwo”, który odbędzie się 28 kwietnia 2024 roku w Sali widowiskowej MOKiS Pyskowice o 17:00. Ta komedia muzyczna opowiada o życiu małżeńskim trochę przez krzywe zwierciadło, trochę romantycznie, ale przede wszystkim zabawnie.

Warsztaty rękodzieła

Stacja Kultury Pyskowice Stacja Kultury Pyskowice, Pyskowice, Śląskie

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach zaprasza na Warsztaty w Stacji Kultury Pyskowice

Koncert Operetkowy „Turniej – Jaka to jest aria?”

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 27, Pyskowice, Śląskie

Koncert Operetkowy „Turniej – Jaka to jest aria?” poczęstuje Państwa solidną dawką muzycznego humoru. Na Waszych oczach rozegra się turniej o miano Królowej Arii. O ten zaszczytny tytuł konkurować będą dwie urocze sopranistki: Marta Pagacz-Janik i Magdalena Okońska. Turniej prowadzić będzie tenor Michał Bagniewski, a konkurs rozstrzygnie… publiczność!

Wieczór Gier Planszowych

Stacja Kultury Pyskowice Stacja Kultury Pyskowice, Pyskowice, Śląskie

17 maja 2024r. odbędzie się szósty Wieczór Gier Planszowych. O 16:00 tradycyjnie zapraszamy dzieci, a od 18:00 osoby dorosłe oraz młodzież. Będzie to wyjątkowe spotkanie, bo będzie w szczególności poświęcone grom typu fantasy. Jeśli więc macie tego typu gry to koniecznie przynieście je ze sobą i pokażcie innym! Żeby bardziej wejść w klimat zadbamy o odpowiedni nastrój, a was zachęcamy by się przebrać. Do zobaczenia!