Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach bierze udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
Więcej informacji klikając w link – Zbiórka Elektrośmieci
Bądź EKO i przynieś zużyty sprzęt i baterie do MOKiS Pyskowice.

Pejzaże i kwiaty – Tadeusz Banaś

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Plakat promujący wystawę Tadeusza Banasia

Zapraszamy na niezapomnianą podróż przez świat natury z malarstwem Tadeusza Banasia!

Od 6 maja do 2 czerwca 2024r. w Galerii PodCień Centrum Wystawienniczego Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach będzie można podziwiać wyjątkową wystawę obrazów tego utalentowanego artysty. Kwiaty w pełni rozkwitu, malownicze pejzaże i świetliste zachody słońca – to tylko niektóre z motywów, które ożywają na płótnie dzięki talentowi śląskiego artysty.

Tadeusz Banaś, polski artysta malarz, urodził się 15 stycznia 1946 roku w malowniczym Nakle Śląskim. Sztuką zaraził go ojciec, Atanazy Banaś, którego pasją było malowanie koni. Wychowany w rodzinie artystycznej, otoczony ludźmi z pasją, szybko rozwijał swój talent i umiejętności.

Po ukończeniu szkoły zdobienia szkła i kryształów w Zawierciu, pan Tadeusz podjął zawodową działalność w Hucie Cynku w Miasteczku Śląskim, gdzie pracował przez wiele lat. Prawdziwą pasję do malarstwa olejnego na płótnie odkrył dopiero będąc na emeryturze. Poświęcając się całkowicie swojej twórczości, zaczął malować pejzaże i kwiaty, czerpiąc inspirację z natury i jej piękna.

Jego prace, emanujące harmonią i spokojem, zyskały uznanie i znalazły się na wystawach w wielu miejscach wystawienniczych na Śląsku, takich jak Dom Kultury „Jubilat Stare Tarnowice”, Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie czy Galeria Antresola w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowskich Górach.

Tadeusz Banaś kontynuuje swoją twórczość, nadal oddając się swojej pasji i tworząc dzieła, które zachwycają swoją autentycznością i pięknem.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Z artystą będziecie mogli się spotkać 18 maja 2024r. o godz. 16.00 podczas Nocy Muzeów.

Zapraszamy.

Szczegóły

Data:
18 maja 2024
Godzina:
16:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Centrum Wystawiennicze, Ratusz,
Rynek 1
Pyskowice, Śląskie 44-120 Poland
+ Google Map