OFERTA PRACY.
Instruktor ds. organizacyjnych

 

Wystawa rysunku i malarstwa – Langer Janusz

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Plakat promujący wystawę rysunku i malarstwa Langer Janusz

Każdy miesiąc w Centrum Wystawienniczym MOKiS przynosi wiele nowych wydarzeń. W kwietniu w naszych galeriach będzie można odkryć trzy nowe wystawy. Autorem jednej z nich będzie Janusz Langer (ur.1986r.), który zainteresowanie sztuką, zwłaszcza malarstwem, wyniósł z rodzinnego domu.

Rozkwit jego kariery artystycznej nastąpił w 2018 roku, w tym okresie artysta przebywał w Zurychu i Dublinie. Od roku 2022 mieszka i tworzy w Polsce. Uprawia głównie malarstwo olejne, akwarelę, rysunek tuszem oraz techniki mieszane. Wykazuje wielorakie zainteresowania, m. in. architekturą, projektowaniem wnętrz, designem. Jest autorem drewnianych rzeźb w kształcie monolitów, niewielkich mebli eksponujących naturalną fakturę i usłojenie pni drzew.

Na twórczość Langera i ukształtowanie jego wrażliwości artystycznej znaczny wpływ wywarł surrealizm i ekspresjonizm. W kompozycjach odnajdujemy mroczne, podkreślone kolorem nastroje. Jego prace, łączące elementy abstrakcyjne z figuratywnymi, pełne są symboli, fantastyki, tajemniczych i skomplikowanych treści.

Janusz Langer w odważny sposób porusza w swoich pracach problemy dnia codziennego, z którymi zmaga się człowiek. Jego obrazy zmuszają odbiorcę do myślenia prowokując swym kontrowersyjnym sposobem przekazu.

Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Anglii i Słowacji. Obrazy artysty wystawiane są również za pośrednictwem wybranych galerii na platformie OneBid.

Wernisaż wystawy rysunku i malarstwa autorstwa Janusz Langera odbędzie się 26 kwietnia 2024r. o godz. 17.00. Ekspozycję będzie można bezpłatnie zwiedzać do 26 maja 2024r.
Serdecznie zapraszamy.

Szczegóły

Data:
26 kwietnia 2024
Godzina:
17:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Centrum Wystawiennicze, Ratusz,
Rynek 1
Pyskowice, Śląskie 44-120 Poland
+ Google Map