Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach bierze udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
Więcej informacji klikając w link – Zbiórka Elektrośmieci
Bądź EKO i przynieś zużyty sprzęt i baterie do MOKiS Pyskowice.


WAKACJE 2024 z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pyskowicach 
Zapraszamy.


Informujemy, że w okresie wakacyjnym będą obowiązywały dla podróżujących nowe godziny otwarcia poczekalni na Stacji Kultury Pyskowice (.JPEG)


Informator Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach – lipiec 2024 (.PDF)

Wernisaż wystawy pt. „Pasja kolorów” Stanisława Kawali

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Plakat promujący wernisaż wystawy pt. „Pasja kolorów" Stanisława Kawali

26 stycznia 2024r. o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Pasja kolorów” Stanisława Kawali – artysty amatora, który do końca lat 80. zamieszkiwał Pyskowice, a obecnie Kędzierzyn-Koźle.

Działalność artystyczną rozpoczął w wieku 59 lat, choć wrażliwość na sztukę dostrzegł w sobie już w latach szkolnych. Rozważał podjęcie studiów artystycznych, jednak ostatecznie wybrał inną ścieżką zawodową. Pasja nie dała jednak o sobie zapomnieć. Jako bezpośrednią inspirację do sięgnięcia po farby i pędzel artysta wskazuje Katarzynę Nossek-Dżaluk – kędzierzyńską artystkę malarkę, która jako jedna z pierwszych dostrzegła w płótnach Kawali potencjał. Słowa uznania a także siła autorytetu sprawiły, że jego działalność artystyczna nabrała tempa. W niedługim czasie zaowocowało to stworzeniem debiutanckiej, autorskiej wystawy, będącej początkiem regularnej i pełnej sukcesów działalności wystawienniczej. Artysta stał się rozpoznawalny nie tylko na gruncie lokalnym, ale i za granicą, gdzie sprzedaje swoje dzieła. W swojej twórczości Kawala sięga po odważne zestawienia kolorystyczne, nie boi się kontrastów. Najlepiej czuje się malując farbami akrylowymi, które – w przeciwieństwie do swoich olejnych odpowiedników – umożliwiają szybkie i bieżące korekty. Za ich pomocą artysta tworzy obrazy pełne optymistycznych, nasyconych barw. Wenę Kawala czerpie z bogactwa i różnorodności przyrody. Częstym motywem jego prac są wizerunki kobiet oraz motywy roślinne, utrzymane w konwencji abstrakcyjnej.

Wystawa potrwa do 25.02.2024 r.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
26 stycznia 2024
Godzina:
17:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Centrum Wystawiennicze, Ratusz,
Rynek 1
Pyskowice, Śląskie 44-120 Poland
+ Google Map