Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach bierze udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
Więcej informacji klikając w link – Zbiórka Elektrośmieci
Bądź EKO i przynieś zużyty sprzęt i baterie do MOKiS Pyskowice.


WAKACJE 2024 z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pyskowicach 
Zapraszamy.


INFORMATOR KULTURALNY- czerwiec 2024r. (.PDF)

DRAMAtyzujemy, bo tego chcemy!

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Plakat promujący lato w teatrze

Ruszamy z zapisami!
Mamy nadzieję, że na to czekaliście DRAMAtyzujemy, bo tego chcemy! – to dwutygodniowe (17-29 lipca 2023r.), bezpłatne półkolonie dla dzieci w wieku 10-14 lat organizowane w ramach projektu Lato w teatrze.
Zapewniamy codzienne zajęcia:

  • artystyczne,
  • ruchowe,
  • manualne,
  • i inne z super instruktorami
  • wycieczkę, grę miejską, poczęstunek

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 (a czasem dłużej), w soboty zapewniamy atrakcje dodatkowe.
UWAGA WAŻNE!

  • zapisy telefoniczne 32 233-25-34 lub e-mail: mokis@mokis.pyskowice.pl
  • 29 czerwca 2023 o godz. 18.00 odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach OBOWIĄZKOWE spotkanie organizacyjne dla rodziców (wypełnienie karty zapisu, omówienie regulaminu itp.) i mini spotkanie warsztatowe dla dzieci
  • Zapisując dziecko zobowiązujecie się do udziału w dwóch tygodniach zajęć i w pokazie finałowym!

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa
Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Działamy z Fundacja W to mi graj, Lufcik na korbkę.


DRAMAtyzujemy, bo tego chcemy!

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu wraz z przyjaciółmi z Teatru Lufcik na Korbkę i Fundacji W to mi graj został wybrany jako jeden z tylko 30 ośrodków kulturalnych w Polsce, który zrealizuje w wakacje swój pomysł w ramach projektu Lato w teatrze. To duże wyróżnienie i zaszczyt.

Dzieci i młodzież podczas tych wyjątkowych dwóch tygodniu, będą śmiać się, mówić, krzyczeć, szeptać, śpiewać i milczeć w przyjaznej atmosferze. „DRAMAtyzujemy, bo tego chcemy. Emocje w światłach rampy” to półkolonie, na których będziemy „dramatyzować” nad Dramą. Ale nie tylko! Udowodnimy, że lalki są nie tylko dla dziewczynek i że każdy ma prawo narobić nieco cyrku. Będziemy poznawać bliższą i dalszą okolice, nagrywać rzeki szum i ptaków śpiew, a także własne głosy. Spotkamy się z kolorowym teatrem Lufcik na Korbkę, a z miasta uczynimy planszę gry. Doświadczeni instruktorzy wykorzystają na zajęciach m.in. bajkoterapię, pedagogikę teatru i sięgną po różnorakie techniki manualne i sceniczne.

Półkolonie odbywać będą się codziennie w terminie 17-29 lipca – od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 15:00 oraz w soboty, w ramach wesołych spotkań, na które mogą przyjść rodzice i opiekunowie. Przygodę zwieńczy teatralny finał!

Wszystkich, którzy z jakiś powodów nie mogą uczestniczyć w zajęciach, już dziś zapraszamy 28 lipca na godz. 16:00 do sali teatralnej w MOKiS na spektakl finałowy w wykonaniu uczestników warsztatów oraz 29 lipca na godz. 12:00 na miejską grę teatralną (Rynek, Ratusz).

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, finansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły

Początek:
17 lipca, 2023 09:00
Koniec:
29 lipca, 2023 15:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach
ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 27
Pyskowice, Śląskie 44-120
+ Google Map