Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach bierze udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
Więcej informacji klikając w link – Zbiórka Elektrośmieci
Bądź EKO i przynieś zużyty sprzęt i baterie do MOKiS Pyskowice.

DRAMATON, czyli pierwszy festiwal literacki nad Dramą

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Plakat promujący DRAMATON czyli 1 Festiwal literacki nad Dramą

DRAMATON, czyli pierwszy festiwal literacki nad Dramą.
Kiedy dni stają się coraz krótsze, a temperatura za oknem nie zachęca do plenerowych aktywności, chętnie sięgamy po ciekawą książkę. Dobra pozycja książkowa to także doskonały pomysł na prezent. Tylko co wybrać, by zarówno dobrze się bawić, jak i odetchnąć podczas przedświątecznego zgiełku?
Za sprawą „DRAMATONU. Festiwalu literackiego nad Dramą” grudzień w Pyskowicach upłynie pod znakiem literatury. Festiwal zakłada realizację warsztatów czytelniczo-artystycznych oraz ciekawych spotkań autorskich. Będzie można podyskutować o dawnych familokach, herstoriach, a także dziecięcych emocjach. Specjalnie dla młodych czytelników przygotowano grę literacką, w czasie której nie tylko sprawdzą swoją wiedzę na temat bohaterów książkowych, ale także wcielą się w niektórych z nich! Uczestnicy Festiwalu będą mogli także spędzić czas przy wspólnej herbacie i dźwiękach koncertu poezji śpiewanej „Z dna szuflady”.
A już 1 grudnia o godz. 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci i tych, którzy dziećmi się czują (nie tylko z Pyskowic!) do Sali widowiskowej MOKiS Pyskowice (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 27) na najnowszy spektakl Teatru Lufcik na Korbkę pt. „Ale Ogień! Bardzo żywy żywioł”. Wszyscy wiemy, że ogień jest ekstra! Pomógł rozwinąć się cywilizacji, ruszył przemysł, dał światło w nocy i ciepło w zimie. Najlepszy kumpel Prometeusza, prawdziwy superbohater. Każdy chciałby być taki, jak Ogień. Czyżby…? Mały Ogień ma więcej energii niż jest w stanie pomieścić jego ciałko. Wszędzie go pełno, zapala się do każdego pomysłu i wydaje się nigdy nie męczyć. Jego entuzjazm i żarliwość wypełniają każdy zakamarek, a „gorąca głowa” pełna jest najbardziej szalonych pomysłów. Niestety, dzieciom na całym świecie nie wolno bawić się (z) Ogniem. Czy Mały Ogień poradzi sobie z opanowaniem wybuchów? Czy da radę pozostać wspaniałym sobą, nie paląc przy tym okolicy? Z pomocą innych Żywiołów oraz dzieci to może się udać! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

PROGRAM FESTIWALU:

  • 30.11., godz. 15:00 – warsztaty narracyjne
  • 1.12., godz. 17:00 – spektakl „Ale Ogień! Bardzo żywy żywioł” Teatr Lufcik na Korbkę
  • 5.12., godz. 13:30 – warsztaty komiksowe
  • 8.12., godz. 18:30 – spotkanie z Katarzyną Szotą-Eksner, autorką książki „Herstorie”
  • 13.12., godz. 10:00 – literacka gra dla młodzieży
  • 15.12., godz. 17:00 – koncert poezji śpiewanej
  • 15.12., godz. 18:00 – spotkanie z Kamilem Iwanickim, autorem książki „Familoki. Śląskie mikrokosmosy”
  • 17.12., godz. 14:00 – familijne warsztaty bajeczne
  • 17.12., godz. 15:00 – spotkanie z Katarzyną Zolich, autorką książki i gry „Och Buu – na tropie uczuć”

Projekt „DRAMATON festiwal literacki nad Dramą” został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Organizatorem jest Stowarzyszenie Ludzie Miasta. Inicjatywę wspierają: Miasto Pyskowice, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach, Teatr Lufcik na Korbkę, Fundacja w To Mi Graj.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Szczegóły

Data:
1 grudnia, 2023
Godzina:
17:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach
ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 27
Pyskowice, Śląskie 44-120
+ Google Map