Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach bierze udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
Więcej informacji klikając w link – Zbiórka Elektrośmieci
Bądź EKO i przynieś zużyty sprzęt i baterie do MOKiS Pyskowice.


WAKACJE 2024 z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pyskowicach 
Zapraszamy.


Informujemy, że w okresie wakacyjnym będą obowiązywały dla podróżujących nowe godziny otwarcia poczekalni na Stacji Kultury Pyskowice (.JPEG)


Informator Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach – lipiec 2024 (.PDF)

Wystawa „Papierowe Kreacje”

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Plakat promujący wystawę Papierowe Wariacje

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę „Papierowe Kreacje”, która odbędzie się w Centrum Wystawienniczym w Pyskowicach. Autorami niezwykłych dzieł są Lech Przybylski oraz uczestnicy warsztatów z Dziennego Domu Senior+ w Pyskowicach. Wernisaż odbędzie się 2 sierpnia 2024 roku o godzinie 10:00.

Wystawa „Papierowe Kreacje” to efekt wielomiesięcznej pracy i pasji, której owocem są niesamowite budowle z papieru, precyzyjnie odwzorowujące oryginalne konstrukcje. Każda praca to nie tylko dzieło sztuki, ale także wyraz zaangażowania, cierpliwości i twórczej ekspresji artystów.

Lech Przybylski, znany ze swojego wyjątkowego talentu i precyzyjnych papierowych modeli, wspólnie z uczestnikami warsztatów z Dziennego Domu Senior+ w Pyskowicach, stworzył kolekcję, która zachwyci każdego miłośnika sztuki i architektury. Prace te ukazują, jak z kawałka papieru można stworzyć prawdziwe arcydzieła, które zdumiewają swoją dokładnością i dbałością o szczegóły.

Wystawa będzie nie tylko okazją do podziwiania pięknych prac, ale także do spotkania z twórcami, którzy chętnie opowiedzą o swojej pasji, technikach oraz inspiracjach. To również doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o działalności Dziennego Domu Senior+ i jego wpływie na rozwój kulturalny lokalnej społeczności.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Pyskowic i okolic, miłośników sztuki oraz osoby zainteresowane twórczością pyskowickich seniorów na ten niezwykły wernisaż.

Do zobaczenia 2 sierpnia 2024 r. o godzinie 10:00 w Pyskowicach! Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji, by zobaczyć na własne oczy, jak papier może stać się sztuką.

Wystawa będzie dostępna do 31.08.2024r. Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
2 sierpnia 2024
Godzina:
10:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Centrum Wystawiennicze, Ratusz,
Rynek 1
Pyskowice, Śląskie 44-120 Poland
+ Google Map