Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach bierze udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
Więcej informacji klikając w link – Zbiórka Elektrośmieci
Bądź EKO i przynieś zużyty sprzęt i baterie do MOKiS Pyskowice.


WAKACJE 2024 z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pyskowicach 
Zapraszamy.


INFORMATOR KULTURALNY- czerwiec 2024r. (.PDF)

Wernisaż wystawy fotograficznej pt. „DZIECI MADAGASKARU”

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Plakat promujący wystawę Dzieci Madagaskaru

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „DZIECI MADAGASKARU” w obiektywie Patrycji Fiegler i Sewera Kruczkowskiego.

Data: 7 czerwca 2024 r.
Godzina: 17:00
Miejsce: Galeria PodCień Centrum Wystawienniczego MOKiS w Pyskowicach, Rynek 1

Patrycja Fiegler i Sewer Kruczkowski zabiorą nas w niezwykłą podróż przez piękno przyrody, ludzi i kultur, jakie poznali podczas pobytu na Czerwonej Wyspie. Ich prace, już docenione na wielu wystawach, teraz będzie można zobaczyć na żywo w Pyskowicach.

Co czeka na Państwa podczas wernisażu?

Spotkanie z artystami i możliwość rozmowy o ich twórczości
Wprowadzenie do wystawy i opowieści o wybranych pracach
Poczęstunek w inspirującej atmosferze

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia! Do zobaczenia w Galerii Podcień Centrum Wystawienniczego MOKiS w Pyskowicach.

Czas trwania wystawy: 7 czerwca 2024 – 2 lipca 2024.

O autorach wystawy słów kilka:

Patrycja Fiegler – Absolwentka Akademii Medycznej, która po ukończeniu studiów i zdaniu specjalizacji szukała alternatywy dla swojej pracy. Zaczęła od podróży po świecie, dokumentując je początkowo telefonem, a później aparatem. Jej prace zyskały nową jakość dzięki współpracy z Sewerem Kruczkowskim. Razem rozwijają pasję do fotografii i podróży, co zaowocowało wystawami takimi jak „ONA” w Galerii Sztuk Różnych w Poznaniu, wernisaż w Kinie Kosmos w ramach „Pobudka Koszutka 2023”, BIAF 2023 w Busan, Korea, oraz „O Niej” w kawiarnio-galerii „Rio” w Krakowie.

Sewer Kruczkowski – Absolwent szkoły fotografii w 2021 roku, z doświadczeniem w fotografii analogowej i cyfrowej. Pracuje jako technik dentystyczny i posiada tytuł Licencjata Promocji Zdrowia od 2007 roku. Pasjonuje się także rysunkiem, wyprawami górskimi i turystyką. Od lat współpracuje z Biblioteką w Zabrzu, dokumentując ich wydarzenia kulturalne. Jego prace były prezentowane na wystawach takich jak : Wystawa poplenerowa „Infrastruktura Kopalni”; „MOMENT” – XII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Kreatywne Zabrze 2020
organizowanym w Zabrzu; Wystawa autorska w Miejskiej Bibliotece publicznej w Zabrzu i jej filiach 2022; Wystawa w Indiach 2023 Podczas 23 edycji festiwalu Kala Mela, Jaipur Rajastan; Wystawa w Poznaniu „ONA” – w Galerii Sztuk Różnych, 2023; Wystawa w Busan
Korea BIAF 2023 ( BUSAN INTERNATIONAL ART. FESTIWAL); Wystawa w Krakowie „O Niej” wystawa w kawiarnio- galerii „Rio” 2023.

Szczegóły

Data:
7 czerwca 2024
Godzina:
17:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Centrum Wystawiennicze, Ratusz,
Rynek 1
Pyskowice, Śląskie 44-120 Poland
+ Google Map