Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach bierze udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
Więcej informacji klikając w link – Zbiórka Elektrośmieci
Bądź EKO i przynieś zużyty sprzęt i baterie do MOKiS Pyskowice.


WAKACJE 2024 z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pyskowicach 
Zapraszamy.


Informujemy, że w okresie wakacyjnym będą obowiązywały dla podróżujących nowe godziny otwarcia poczekalni na Stacji Kultury Pyskowice (.JPEG)


Informator Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach – lipiec 2024 (.PDF)

Wakacyjna Wystawa „Spalone Gary”

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Plakat promujący Wystawę Spalone gary

W okresie wakacyjnym serdecznie zapraszamy do zwiedzania wyjątkowej wystawy prac uczniów oraz absolwentów Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach. Ekspozycja „Spalone Gary” to niezwykła kolekcja ceramiki wykonanej w ramach zajęć przysposabiających do pracy.

Autorami prezentowanych prac są uczniowie tejże szkoły. Ceramika, którą zobaczą Państwo na wystawie, powstawała przez cały rok, zgodnie z zaplanowanymi działaniami edukacyjnymi. W procesie tworzenia wykorzystano techniki odlewania oraz modelowania ręcznego.

Wykończenie ceramiki odbyło się poprzez nanoszenie szkliw za pomocą pędzla oraz zdobienie gąbkami, co pozwoliło na uzyskanie niezwykłych efektów wizualnych. Każdy z prezentowanych przedmiotów jest dowodem na ogromne zaangażowanie i talent uczniów oraz prowadzącej zajęcia, nauczycielki, pani Darii Kotylak.

Wystawa znajduje się na drugim piętrze Centrum Wystawienniczego MOKiS. W sprawie dostępności obiektu dla osób ze specjalnymi potrzebami prosimy o kontakt telefoniczny 32-333-16-35 lub mailowy cw@mokis.pyskowice.pl

Zapraszamy od 15 czerwca do 31 sierpnia 2024r., aby na własne oczy zobaczyć te wyjątkowe dzieła. To doskonała okazja, by docenić kreatywność i umiejętności młodych artystów oraz spędzić czas w inspirującym otoczeniu sztuki.

Nie przegapcie tej niepowtarzalnej wystawy! Do zobaczenia w Centrum Wystawienniczym Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach.

Szczegóły

Data:
31 sierpnia 2024
Godzina:
08:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Centrum Wystawiennicze, Ratusz,
Rynek 1
Pyskowice, Śląskie 44-120 Poland
+ Google Map