Paszport kulturalny Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Pyskowicach - Kliknij i dowiedz się więcej.

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Pyskowicach zaprasza do zapisów na Ferie Zimowe 2026 r.

 

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Pyskowicach ogłasza nabór na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. organizacji imprez 

 

Sztuka Jutra – konferencja

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.
Plakat promujący spotkanie pod nazwą sztuka jutra

Zapraszamy na konferencję Sztuka Jutra, która odbędzie się 9 października 2025 r. w Stacji Kultury w Pyskowicach.

Porozmawiamy o tym jak przygotować działalność w obszarze kultury i edukacji kulturalnej do zmieniającego się świata – zarówno w kontekście nowych technologii (m.in VR, AI, narzędzia cyfrowe), jak i wyzwań klimatycznych czy społecznych. Konferencja to także okazja, by się poznać, porozmawiać i wymienić doświadczeniami.

9 października 2025 r. godz. 16:30 – 20:00
Stacja Kultury Pyskowice, ul. Wolności 16

Udział bezpłatny!

ZAPISZ SIĘ: https://forms.gle/cv4iQfGhXW9f2xGd8

PROGRAM:
Od 16:00 Rejestracja
16:30 – 18:00 SESJE INSPIRACYJNE
1. Cyfrowa transformacja w kulturze
2. Gdzie i jak starać się o środki na innowacyjne wydarzenia kulturalne?
3. Organizowanie wydarzeń kulturalnych w sposób odpowiedzialny

18:15 – 19:15 WARSZTATY (do wyboru)
1. Cyfrowa transformacja w kulturze – moja/twoja/nasza zarchiwizowana opowieść
2. VR i AR – wykorzystanie w edukacji kulturalnej
3. AI i narzędzia cyfrowe – promocja dostępna dla osób z różnymi potrzebami
4. Sztuka opowieści z AI – bajki terapeutyczne, obywatelskie, interaktywne

19:15 Sieciowanie przy kawie i poczęstunku

Kontakt: stacjakultury@mokis.pyskowice.pl

Prelegenci:

Beata Matuszek
Trenerka, wykładowczyni. Absolwentka Komparatystyki Literackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim I Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Moderatorka Design Thinking, certyfikowana przez Design Thinking Institute. Od 10 lat członkini zarządu Fundacji Media 3.0, gdzie nadzoruje programy edukacyjne. Interesuje się tematem przedsiębiorczości i innowacyjności. Autorka gry biznesowej “Startup 3.0”. Od 2020 roku na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prowadzi zajęcia z Symulacji startupu. Pomysłodawczyni ogólnopolskiego hackathonu dla uczniów szkół średnich Hack Heroes, który od 9 lat wyłania młode programistyczne talenty.

Agnieszka Wargowska- Dudek
Założycielka i współfundatorka Fundacji ARTS. Menedżerka kultury, choreografka i animatorka z doświadczeniem w projektach międzynarodowych, międzysektorowych i badawczych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Śląskiego, była członkini Rad przy Ministrze Kultury i przy Samorządzie Województwa Małopolskiego. Autorka i współautorka publikacji o dziedzictwie kulturowym, zaangażowana w ochronę dziedzictwa żydowskiego i dialog międzykulturowy. Współpracuje z instytucjami naukowymi i kulturalnymi, m.in. w obszarze zarządzania hybrydowego, fundraisingu i sieciowania. Współpracuje m.in z z Centrum Archiwistyki Społecznej.

Iwona Pawelec Burczaniuk
Animatorka kultury, trenerka i organizatorka wydarzeń. Od ponad 12 lat działa na styku sztuki, rękodzieła i aktywności społecznej. Członkini zarządu Stowarzyszenia Folkowisko. Koordynuje wolontariat i działania edukacyjne Stowarzyszenia, w tym inicjatywy związane ze zrównoważonym rozwojem. Współtworzy Gorajecki Uniwersytet Ludowy oraz rozwija Sieć Odpowiedzialnych Festiwali (SOFa). Od lat związana z Festiwalem Folkowisko oraz Festiwalem Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, gdzie łączy doświadczenie organizacyjne z pasją do budowania wspólnoty wokół kultury i troski o środowisko.

Stowarzyszenie Folkowisko

Spotkanie w ramach projektu „Stacja: Sztuka Jutra – Ekspres(ja) do Przyszłości”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Szczegóły

Data:
9 października, 2025
Godzina:
16:30 - 20:00
Kategoria Wydarzenia:

Miejsce wydarzenia

Stacja Kultury Pyskowice
Stacja Kultury Pyskowice
Pyskowice,Śląskie44-120Poland
+ Mapa Google