

Zapraszamy wszystkich miłośników kolei, pasjonatów lokalnej historii oraz byłych i obecnych kolejarzy na wyjątkowe spotkanie przy kawie połączone z otwarciem wystawy fotograficznej „Wajcha – Śladami Kolejarzy z Pyskowic”.
To okazja, by się spotkać, powspominać oraz zobaczyć fotografie dokumentujące kolejarskie dziedzictwo naszego miasta.
Otwarcie wystawy:
7 czerwca 2026 r.
Godzina:
16:00
Stacja Kultury Pyskowice
ul. Wolności 16
44-120 Pyskowic
Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca 2026 r.
Opiekun artystyczny wystawy:
Hanna Wierzbicka
Serdecznie zapraszamy do wspólnego odkrywania historii pyskowickiej kolei i ludzi, którzy przez lata tworzyli jej niezwykły charakter.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Dzierżno – nowa energia”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021–2027.



