23 maja 2026 r. na Stacji Kultury Pyskowice odbyło się wydarzenie „Profilaktyka nowotworowa kobiet i mężczyzn oraz wpływ środowiska na zdrowie”, podczas którego poruszyliśmy najważniejsze kwestie związane z profilaktyką, wczesnym wykrywaniem chorób oraz wpływem codziennego otoczenia na nasze zdrowie. Była to wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznej wiedzy, i świadomego zadbania o zdrowie swoje oraz swoich bliskich.
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Pyskowicka Transformacja” Działanie 10.24 Włączenie społeczne – wzmocnienie procesu sprawiedliwej transformacji dla programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027



