W sobotni wieczór 30 maja 2026 r. odbyło się kolejne Kino Kobiet organizowane w ramach projektu Dzierżno nowa energia, które prowadziła Katarzyna Szota-Eksner. Film wywołał żywiołową dyskusję wśród pań.
Spotkania odbyło się w ramach projektu „Dzierżno-nowa energia” w ramach Działania 10.24 Włączenie społeczne – wzmocnienie procesu sprawiedliwej transformacji, dla programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027



