Przejdź do serwisu
Logo - Biuletyn Informacji Publicznej

Adaptacja holu na salkę fitness
15 października 2018

Adaptacja holu

W Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach rozpoczęto prace związane z adaptacją holu na salkę fitness. Nowo powstała salka będzie częścią siłowni z przeznaczeniem na wykonywanie ćwiczeń aerobowych (tlenowych). Dzięki pozyskaniu nowej przestrzeni do uprawiania aktywności fizycznej, sprzęt aerobowy z siłowni (bieżnia, orbitrek, rowerek itp.) zostanie przeniesiony do nowego pomieszczenia pozostawiając miejsce dla nowych urządzeń siłowych. Zakończenie prac planowane jest do końca października 2018 roku.

Zobacz galerię

Klub Podróżnika Obieżyświat - podróż po Puszczy Białowieskiej i samej Białowieży
14 października 2018

Klub Podróżnika Obieżyświat

W niedzielne popołudnie Błażej Kupski zabrał zwolenników Pyskowickiego Klubu Podróżnika “Obieżyświat” w podróż po Puszczy Białowieskiej i samej Białowieży. Autor prelekcji jest w trakcie opracowywania biografii Romana Jasińskiego - nieżyjącego już wieloletniego dyrektora Szkółki Drzew i Krzewów na terenie Dzierżna, której drogi zaprowadziły naszego prelegenta aż do Białowieży. Wrażenia i przygody związane z pobytem w tej enklawie przyrody i czystego środowiska były wyjątkowo ciekawe i z wielką dozą dobrego humoru przedstawione.  Zapraszamy na kolejne spotkanie w listopadzie.

Zobacz galerię

Wieczór z muzyką żydowską - na kultur rozstajach
12 października 2018

Wieczór

W piątkowy wieczór, 12 października 2018r., rozpoczęliśmy cykl wydarzeń pn. NA KULTUR ROZSTAJACH. Cykl ten ma przybliżać kulturę, muzykę z różnych gatunków i zakątków świata. Cykl rozpoczął zespół NEGEV, który zabrał nas w świat muzyki żydowskiej. Kolejne wydarzenie 23 listopada i tym razem będziemy poznawać JAZZ. Już dziś zapraszamy serdecznie.

Zobacz galerię

Dzień Edukacji Narodowej
11 października 2018

Dzień

W Pyskowicach Dzień Edukacji Narodowej w Pyskowicach zaczęliśmy świętować już 11 października 2018r. Oprócz tradycyjnych życzeń składanych m.in. przez Jolantę Drozd - Przewodniczącą Rady Miejskiej, Adama Wójcika - Zastępcę Burmistrza Miasta oraz Bogusława Domagałę - Przewodniczącego Komisji, Edukacji, Kultury i Sportu nauczyciele bawili się z kabaretem Czwarta Fala oraz z Marcinem Kowarszem.

Zobacz galerię

Termomodernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach
5 października 2018

Termomodernizacja

Miło nam poinformować że rozpoczęły się prace nad termomodernizacją budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach, które dofinansowane są z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna dla działania: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, dla poddziałania: 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej - ZIT, Projekt pn: „Termomodernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach”.

Ze względu na rozległe prace trwające wokół budynku MOKiS apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w poruszaniu się na terenie naszego ośrodka. Apel swój kierujemy do wszystkich naszych gości, w szczególności do rodziców i opiekunów dzieci uczęszczających na popołudniowe zajęcia odbywające się w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Serdecznie prosimy, o ograniczenie – w miarę możliwości - parkowanie samochodów na Dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach. Za utrudnienia przepraszamy.

Zobacz galerię

Logo wykonawcy: 2xm 2xm