Przejdź do serwisu
Logo - Fundusze Europejskie Logo - Biuletyn Informacji Publicznej

VIII Moto Rock Metal Festiwal "Niech Cisza Milczy"
17 sierpnia 2019

VIII Moto Rock

Zapraszamy do fotorelacji z VIII Moto Rock Metal Festiwal "Niech Cisza Milczy"

Zobacz galerię

Letnie koncerty przy fontannie - Maja Famuła i Barbara Pakura
11 sierpnia 2019

Letnie Koncerty

Maja Famuła i Barbara Pakura wykonały wczoraj przepiękny koncert zatytułowany "Klasyczna dusza ratusza". Dziękujemy wszystkim za obecność i już dziś zapraszamy w ostatnią niedzielę sierpnia na koncert Hani Rożeń i Jazz Bar Band.

Zobacz galerię

Wojciech Popowicz "Portugalskim Szlakiem Świętego Jakuba"
4 sierpnia 2019

Obieżyświat

Ostatnie spotkanie w lokalnym klubie  “Obieżyświat” było pielgrzymką portugalskim szlakiem świętego Jakuba. Zabrał nas w nią Wojciech Popowicz wprowadzając wstępnie w meandry różnych powodów z jakich pielgrzymi podejmują to jakże osobiste i wielkie wyzwanie. Ostatecznie każdemu polecamy zmierzyć się z własnymi słabościami i udać się podobnym szlakiem.

Zobacz galerię

Śniadanie na trawie
3 sierpnia 2019

Śniadanie

Było śniadanie w Parku Piłsudskiego, na prośbę mieszkańców zorganizowaliśmy je także w Dzierżnie. My zadbaliśmy o atrakcje i animacje, Wy o kocyki, kawę i przekąski. To był czas wspaniałej zabawy i inspirujących rozmów.

Zobacz galerię

Wystawa malarstwa Stanisława Kawali "Moje Światy"
2-31 sierpnia 2019

Wystawa

2 sierpnia, galeria PodCień w pyskowickim Centrum Wystawienniczym udostępniła zwiedzającym, kolejną wystawę malarstwa zatytułowaną “Moje światy” Stanisława Kawali. Na wernisażu mieliśmy okazję poznać autora obecnie prezentowanych obrazów, który do 1989 roku mieszkał w Pyskowicach. Na stałe jednak związał się z Kędzierzynem – Koźle, gdzie obecnie mieszka wraz z rodziną. Malarstwo i rysunek zainteresowały go już w okresie szkolnym. Wtedy tylko w zakresie wrażeń, przeżyć i emocji estetycznych. Stosunkowo niedawno zdecydował się wyrażać przez sztukę. Jako swoistą formę wypowiedzi wybrał malarstwo. Posługuje się głównie farbami akrylowymi, które pozwalają mu na korekty w krótkim czasie. Bezpośrednim bodźcem i głównym sprawcą rozpalenia iskry w płomień jego pasji do kontynuowania zabawy malarstwem, była kędzierzyńska artystka Katarzyna Nossek- Dżaluk. Miała okazję zobaczyć jego prace i ujrzała w nich potencjał. Jako autorytet w tej dziedzinie zachęciła go do malowania. Więc po pewnym czasie sięgnął na serio po pędzle i farby. Już w listopadzie 2015 roku, ilość namalowanych płócien pozwoliła mu na urządzenie swojej pierwszej autorskiej wystawy. Jego Inspiracją jest przede wszystkim przyroda która poprzez swoje formy sama kreuje jego dzieła i ludzie, którzy w jakiś sposób zaistnieli w jego życiu. Wiele pomysłów powstaje pod wpływem emocji, rozważań i wizji. Kontrasty, wielkość plam i ich rytm dominują w jego obrazach. Ilość pomysłów umożliwia mu aktywną pracę, przeżywanie intelektualnej przygody i uzyskanie satysfakcji z efektu końcowego.

Zobacz galerię

Logo wykonawcy: 2xm 2xm