Przejdź do serwisu
Logo - Fundusze Europejskie Logo - Biuletyn Informacji Publicznej

Wystawa Malarstwa Justyny Dryk "Poszukiwania"
3 lutego - 1 marca 2023

Wystawa

"Poszukiwania" - pod takim właśnie hasłem w Centrum Wystawienniczym, zainaugurowana została pierwsza wystawa prac malarskich Justyny Dryk. Na co dzień możemy artystkę zobaczyć w jednym z pyskowickich laboratoriów, gdy popołudniami znajduję wolną chwilę, to sięga po pędzle i tworzy wyjątkowe obrazy. Pasjonatka szachów. Malowanie jest dla Niej wędrówką i opowieścią o poszukiwaniu własnego stylu. Od najmłodszych lat ma kontakt ze sztuką: szkicowała, tańczyła, kocha muzykę. Mimo, że nie ma wykształcenia artystycznego, a swój warsztat doskonali samodzielnie, jej pasja do tworzenia nie pozwala o sobie zapomnieć i dzięki niej może wejść w inny wymiar rzeczywistości: poukładać myśli, wyciszyć się, nabrać dystansu do świata.

Inspiracje czerpie z folkloru, dźwięków natury, ciszy i widoków polskiej wsi czy chaosu życia codziennego. Tematyka obrazów to przede wszystkim liczne abstrakcje: nieodkryte galaktyki, mroczny kosmos, sporo emocji ale także skupienie na szczegółach. Jej obrazy buduje przede wszystkim kolor, z którym nieustannie eksperymentuje i który jest jej znakiem rozpoznawczym. Najważniejszym z nich jest złoty, który dodaje szyku i elegancji przede wszystkim kontrastuje z pozostałymi, czyli wszystkimi odcieniami zieleni, akwamaryną, a także mrocznymi barwami Ziemi. Kultura Meksyku otworzyła nowy rozdział: fascynację różem i całą paletą wyrazistych gorących kolorów. Obok koloru istotna jest również faktura płótna: często poprzez zastosowanie gipsu, liczne przetarcia, pozorne niedoskonałości. Ta gra kolorystyką i fakturą jest możliwa dzięki zastosowaniu farb akrylowych rozprowadzanych klasycznie pędzlami, a także szpachelkami, gąbeczkami, dłońmi. Wszystkie obrazy maluje akrylami na płótnie malarskim. Wciąż poszukuje własnego stylu.

Na piątkowy wernisaż przybyły tłumy. Wystawione prace oglądać można w Centrum Wystawienniczym do 1 marca, do czego serdecznie zapraszamy. Pyskowiczance gratulujemy talentu i tego, że doskonale potrafi łączyć życie zawodowe i rodzinne z pasją.

Zobacz galerię

Prelekcja Dominiki i Artura Oleś "Turcja"
29 stycznia 2023

Prelekcja

29 stycznia 2023 r. wraz z Państwem Dominiką i Arturem Oleś odwiedziliśmy Turcję w ramach "Obieżyświata" - cyklicznych spotkań w Centrum Wystawienniczym. Młodzi małżonkowie, na co dzień aktywni zawodowo-on inżynier, ona nauczycielka języka angielskiego - poszukują odskoczni i nowych inspiracji do dalszej pracy w podróżach. Przerobionym przez siebie kamperem przemierzają świat. Niedzielny wykład był kolejnym z wygłoszonych przez Państwa Oleś w murach starego Ratusza w Pyskowicach. Prelekcja była ciekawa, wzbogacona o filmy i zdjęcia z podróży... zwłaszcza te wykonane z nurkującego drona. Prowadzący niezwykle sympatyczni i profesjonalni. Zdradzimy, że jeszcze nie raz będziemy ich gościć. Gdzie pojadą swoim kamperem w tym roku? Zobaczycie wkrótce. Dziękujemy za wspaniałe popołudnie i zapraszamy na kolejne spotkanie w Naszym Obieżyświacie.

Zobacz galerię

1. Pyskowicki Bieg "Policz się z cukrzycą" 
29 stycznia 2023

1. Pyskowicki Bieg

W tym roku Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyskowicach łączy siły z ekipą Night Runners Pyskowice oraz Stowarzyszeniem Stacja Pyskowice, tworząc oficjalny 1. Pyskowicki Bieg "Policz się z cukrzycą". Zapraszamy do fotorelacji.

Zobacz galerię

31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
27-29 stycznia 2023

31 Finał

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyskowicach gra już drugi dzień - jutro wielki finał. Zobaczcie fotorelację z sobotnich oraz niedzielnych wydarzeń: pasowania wolontariuszy, z uroczystej gali XXX lat Pyskowice w WOŚP oraz z koncertu Stonage Full Of Sun. Dziękujemy wszystkim za obecność i pamiętajcie NIEDZIELA w Pyskowicach NALEŻY DO WOŚP. Wypatrujcie Wolontariuszy z puszkami i wpadajcie na przygotowane atrakcje.

Niedziela z Sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyskowicach należała do najbardziej intensywnych. Ile wrażeń, uśmiechu, cudownych spotkań i rozmów... Dziękujemy Wszystkim za tworzenie naszego pyskowickiego świętowania: tym, którzy organizowali te wydarzenia i tym, którzy brali w nich udział.
Niedzielny dzień to:

  • wypuszczenie balonów w niebo
  • bieg "policz się z cukrzycą"
  • pokaz straży pożarnej
  • koncerty
  • światełko do nieba i wspólny polonez
  • kwestowanie, licytacje i liczenie

Dziękujemy Sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyskowicach, że mogliśmy być częścią 31. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Zobacz galerię

Winylowe spotkania na rockowo
27 stycznia 2023

Winylowe

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyskowicach gra już drugi dzień - jutro wielki finał. Zobaczcie świeżutką fotorelację z piątkowego spotkania z winylami. Było Rockowo i wyjątkowo.

Zobacz galerię

Logo wykonawcy: 2xm 2xm