Przejdź do serwisu
Logo - Fundusze Europejskie Logo - Biuletyn Informacji Publicznej

Spektakle "Świąteczne opowieści"
10 stycznia 2020

Spektakle

10 stycznia na sali widowiskowej MOKiS wystąpił po raz pierwszy nasz Dziecięcy Teatr ze spektaklem „Świąteczne przesłanie”, prowadzony przez panią Agatę Przewieźlik. Teatr istnieje u nas od października 2019 roku więc dla wszystkich aktorów był to debiut sceniczny.
Gościnnie wystąpił również Teatr Deja Vu z Centrum Kultury ZAMEK w Toszku również prowadzony przez panią Agatę ze spektaklem pt. ”Objawienie”.
Wszystkim artystom gratulujemy.

Zobacz galerię

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyskowicach
10-12 stycznia 2020

WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Pyskowicach nie tylko w niedzielę! W tym roku również nasze świętowanie rozpoczęło się w sobotę. Rozpoczęliśmy od występu młodych aktorów z Teatru PIK POK, następnie wspominaliśmy minione lata, muzykowaliśmy z artystami z sekcji wokalnych MOKiS i ze Śpiewajkami, a także daliśmy się porwać w podróż po różnych zakątkach świata. Odbyły się także pierwsze licytacje, które przyniosły wiele emocji.

W niedzielę wolontariusze WOŚP grali od samego rana. W MOKiS granie rozpoczęliśmy od szkolenia z pierwszej pomocy z Adrianem Hoinką - każdy mógł przyjść, poznać zasady i poćwiczyć udzielanie pomocy. Następnie przeszliśmy do części muzycznej. Sceną zawładnęły zespoły MOKiS, a następnie Zespół PRZEBUDZENIE. Night Runners Pyskowice zorganizowali bieg WOŚPowy, którego meta była na placu Piłsudskiego. Tam też odbyło się coroczne światełko do nieba oraz został odtańczony m.in. Polonez. Potem zostało już tylko liczenie w sztabie.... a było co liczyć. Dzięki Wam udało się zebrać prawie 70 tyś. zł - tym samym pobiliśmy zeszłoroczny rekord. DZIĘKUJEMY!

Zobacz galerię

Wystawa Fotografi Zyty Zając "Gliwickie spacery"
8 stycznia - 3 lutego 2020

Wystawa

Rok 2020 w galerii PodCień rozpoczęliśmy spacerem po Gliwicach na wystawie fotografii Zyty Zając z grupy plastycznej Faun-Art. Autorka wystawy z wykształcenia jest ekonomistką z zamiłowania artystką. Malowanie było jej marzeniem od zawsze. Preferuje malarstwo realistyczne. Ulubioną tematyką prac artystki są portrety, pejzaże oraz martwa natura. Ostatnio fascynuje ją "ikonopisanie". Uprawia również fotografię, która jak twierdzi jest swego rodzaju malarstwem naszych czasów.

Zobacz galerię

Niespasowani "W labiryncie świątecznych pytań"
5 stycznia 2020

Niespasowani

5 stycznia 2020r. w sali widowiskowej odbyła się premiera projektu pt. "W labiryncie świątecznych pytań" przygotowanego przez Teatr Niespasowani.
Była to muzyczna podróż, której kierunek nadały trudne, a czasem zabawne pytania 10-letniej Marylki. Treść spektaklu przewijała się zarówno w humorystycznych, ale i sentymentalnych scenkach teatralnych, jak i w piosenkach, które wykonane były w większości z żywym akompaniamentem instrumentalnym w składzie: pianino, skrzypce, flet, gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna, perkusja oraz dzwonki. Młodzi aktorzy w trakcie przedstawienia: śpiewali, grali, tańczyli, a przede wszystkim świetnie się bawili i mieli nadzieję bawić publiczność!
Czego dotyczył niespasowany Labirynt? Tego, co w Święta, ale nie tylko wtedy, powinno być najważniejsze i o co warto walczyć. Każdy znalazł tutaj coś dla siebie!

Zobacz galerię

Koncert Noworoczny
1 stycznia 2020

Koncert

Nowy Rok przywitaliśmy bardzo muzycznie. 1 stycznia 2020 roku razem z Burmistrzem Pyskowic Adamem Wójcikiem mogliśmy zaprosić Państwa na Koncert Noworoczny w wykonaniu kwartetu smyczkowego Crystal String Quartet. Głównym "bohaterem" wieczoru była muzyka - ta lekka i przyjemna, którą każdy z nas zna, ale i trochę klasyki, której nie mogło zabraknąć w Nowy Rok. Znalazł się czas na życzenia noworoczne, symboliczną lampkę szampana, a także rozmowy i wspólnie spędzony czas. Obiecujemy, że to początek muzycznej podróży, w którą chcemy Państwa zabrać w rozpoczynającym się roku. Mamy nadzieję, że będziecie z nami cały rok.

Zobacz galerię

Logo wykonawcy: 2xm 2xm