Przejdź do serwisu
Logo - Fundusze Europejskie Logo - Biuletyn Informacji Publicznej

Winylove spotkania na 33 1/3
23 września 2022

Winylove

Piątkowy wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach był perfekcyjny, a to dzięki Robertowi, Jurkowi i Błażejowi i zespołowi PERFECT, który był "gwiazdą" wieczoru z winylami. Wrześniowe spotkanie było wyjątkowe za sprawą łączenia on-line i rozmowy z Zbigniewem Hołdysem i Sewerynem Reszką. Nie zabrakło również największych przebojów zespołu. Dziękujemy Wam za obecność na tym bardzo muzycznym wieczorze, a naszym trzem Panom za pomysł, przygotowanie i organizację.

Zobacz galerię

Targowisko umiejętności
19-25 września 2022

Targowisko umiejętności

Każdy z nas ma swoje umiejętności, talenty. Wielu z nas ma hobby, pasję! W projekcie Targowisko Umiejętności będziemy się tym dzielić i wymieniać. Zaplanowaliśmy warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncert, spektakl i warsztaty. Zapraszamy do fotorelacji z projektu.

Projekt Targowisko Umiejętności dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zobacz galerię

Gra plenerowa dla dużych i małych "Dobra robota"
18 września 2022

Gra plenerowa

W niedzielne popołudnie gościliśmy w naszych murach drużyny gry miejskiej DOBRA ROBOTA organizowanej przez Stowarzyszenie Ludzie Miasta oraz Lufcik na korbkę oj działo się...

Zobacz galerię

Przystanek Pyskowice FEM
17 września 2022

Przystanek

Przystanek Pyskowice w ramach studyjnej podróży kobiet FEM! Bardzo nam miło, było WAS gościć. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zobacz galerię

Pozytywnie zakręceni - Muszle różnych mórz świata z prywatnej kolekcji Katarzyny Sali
9 września - 31 października 2022

Pozytywnie zakręceni

9 września mieliśmy przyjemność udostępnić kolejną wystawę z cyklu "Pozytywnie zakręceni", która propaguje kolekcjonerstwo i różne pasje naszych mieszkańców. Tym razem prezentujemy bogatą kolekcję muszli z różnych mórz świata. Właścicielką kolekcji , którą mamy przyjemność podziwiać na obecnej wystawie jest pani Katarzyna Sala. Muszle to wapienne szkielety zamieszkałe przez mięczaki. Ze względu na sposób skręcenia muszle można podzielić na różne typy. W związku z ich kopułowym kształtem, przez kolekcjonerów nazywane są konchami. Większość muszli prezentowanych na naszej wystawie pochodzi głównie z mórz i wód ciepłych, gdzie jest duże zasolenie, czyli Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku - Indopacyfik; środkowego Atlantyku, Morza Karaibskiego, Morza Śródziemnego, akwenów zachodniej Afryki, Panamy i Kalifornii, niektóre z pasa wód przejściowych – umiarkowanych. Te niewątpliwe skarby mórz i oceanów jakimi są muszle od pradawnych czasów służyły człowiekowi w przeróżny sposób. Najczęściej jako narzędzia codziennego użytku lub instrumenty ale nierzadko były ozdobą lub służyły do wyrobu unikalnych ozdób. Służyły też do nawigacji bądź jako broń. Nade wszystko jednak służą człowiekowi do podziwiania piękna, jakie stworzyć może najwspanialszy artysta jakim sama natura.

Zobacz galerię

Logo wykonawcy: 2xm 2xm