Przejdź do serwisu
Logo - Biuletyn Informacji Publicznej

Łukasz Łukasik "Nysą przez Azję"
18 marca 2018

Spotkanie

Spotkania w lokalnym klubie podróżnika “Obieżyświat” niewątpliwie przypadły mieszkańcom Pyskowic do gustu. Po raz kolejny sala ślubów w Centrum Wystawienniczym wypełniła się po tak zwane brzegi. 18 marca, w niedzielne popołudnie Pan Łukasz Łukasik zabrał nas w wirtualną wyprawę “Nysą przez Azję”. Nie lada niespodzianką było pojawienie się jego towarzysza ówczesnej podróży na naszym spotkaniu, na które przyjechał do nas aż z Przemyśla. Obaj Panowie spontanicznie opowiadali o niezwykłych przygodach, które mieli podczas tej niezwykłej wyprawy. Niewątpliwą bohaterką  była owa 18 letnia Nysa, która po wielu perypetiach i niezliczonych awariach pokonując bezdroża Azji, Europy, Ukrainy i Rosji, mimo wszystko dowiozła naszych podróżników z powrotem do domu.

Zobacz galerię

Spektakl Profilaktyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6 w Pyskowicach
16 marca 2018

Spektakl

W dniu 16.03.2018 r. w sali widowiskowej MOKiS odbył się spektakl profilaktyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6 w Pyskowicach. Dzięki wieloletniej współpracy Urzędu Miejskiego z Krakowskim Impresariatem Artystycznym “Rondo”, co roku odbywają się tego typu prelekcje. W tym roku, dla uczniów klas I-III, zaprezentowany został spektakl „Maszyna zmian”. Poruszał on tematykę przeciwdziałania uzależnieniom, ochrony środowiska naturalnego i zdrowego odżywiania. Drugi spektakl „Hejt”, dla uczniów klas IV-VI, poruszał temat  Cyberprzemocy, pierwszego kontaktu z używkami i przeciwdziałania uzależnieniom.

Zobacz galerię

Dzień Kobiet Związku Emerytów i Rencistów „Bumar” - Łabędy
14 marca 2018

Dzień Kobiet

Z okazji święta kobiet odwiedziliśmy w minioną środę ( t.j. 07.03.2018 r. )  świetlicę osiedlową, w której odbyło się spotkanie dla seniorek zrzeszonych w pyskowickim Związku Emerytów i Rencistów „Bumar”- Łabędy. Panowie Związkowcy wznieśli się w tym dniu na prawdziwe wyżyny i pokazali jak należy okazywać swoim koleżankom nie tylko od święta, szacunek i wdzięczność za to, że towarzyszą  im na co dzień. W spotkaniu  wzięły udział  Władze Pyskowic, które reprezentowała  Pani Jolanta Drozd - Przewodnicząca Rady Miejskiej, Andrzej Siuta - Radny i Adam Wójcik - zastępca Burmistrz Miasta. Po oficjalnym powitaniu przez Pana Zbigniewa Makiełę Przewodniczącego Związku wielce szanownych kobiet i zaproszonych  gości, głos zabrał zastępca Burmistrza Miasta - Adam Wójcik, który w imieniu Samorządu pogratulował  wszystkim pyskowiczankom ich święta i złożył im serdeczne życzenia. Następnie wręczył wszystkim kobietom na ręce Pani Krystyny Jaruszowicz, piękny bukiet kwiatów w podziękowaniu za ich  uśmiech, pogodę ducha i codzienną radość,  którą nas obdarowują. W tym wyjątkowym dniu, nie mogło zabraknąć odśpiewania Paniom  tradycyjnego „Sto lat”  i wzniesienia na ich cześć toastu. Na zakończenie głos zabrała seniorka Pani Wiesia Kawala, która podziękowała Panom za wszystkie uprzejmości i serdeczności oraz miłe spotkanie i bombonierki. A z okazji zbliżającego się Dnia Mężczyzny, życzyła im wszystkiego dobrego.

Zobacz galerię

XX Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne w Gliwicach - Dzień Muzyki
13 marca 2018

XX Wojewódzkie

13 marca 2018 r. nasi wokaliści ze Studia Wokalnego MOKiS, zespołu GAMA i LALALA wzięli udział w XX Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych w Gliwicach. Czy zostali laureatami dowiemy się już wkrótce.

Zobacz galerię

Warsztaty artystyczne - Dzień Kobiet
10 marca 2018

Warsztaty

Tak świętowaliśmy w Pyskowicach Dzień Kobiet! Podczas warsztatów powstały oryginalne torby... na zakupy i nie tylko.

Zobacz galerię

Logo wykonawcy: 2xm 2xm