Przejdź do serwisu
Logo - Fundusze Europejskie Logo - Biuletyn Informacji Publicznej

Kolorowe Podwórko - plac zabaw przy ul. Traugutta
1 lipca 2020

Kolorowe Podwórko

Pierwsze Kolorowe Podwórko za nami. Pogoda dopisała - uff - atrakcje mamy nadzieję także się podobały?? Cieszymy się, że mogliśmy gościć Straż Miejską i Straż Pożarną - czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Przypominamy, że to dopiero początek... a wszystkie lipcowe atrakcje możecie znaleźć w kalendarium. Projekt "Aktywne Pyskowice" dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Działania 9.1. Aktywna integracja. Wartość projektu wynosi 343 375,00 złotych z czego dofinansowanie z Funduszy Europejskich 291 868,75 złotych.

Zobacz galerię

Artystyczne Wakacje z MOKiS Pyskowice - Turnus 1
29 czerwca - 3 lipca 2020

Artystyczne Wakacje

Pogoda – różna, atrakcje - bardzo różne, atmosfera - wspaniała a dzieciaki i wychowawcy - jeszcze wspanialsi. Zakończyliśmy pierwszy turnus warsztatów letnich. Atrakcji nie brakowało: malowaliśmy, ćwiczyliśmy, śpiewaliśmy, bawiliśmy się i zdobywaliśmy Jurę Krakowsko Częstochowską. A teraz czekamy na poniedziałek, żeby wrócić do MOKiS-u. Kto jeszcze chętny zapraszamy do zapisów - mamy wolne miejsca od 5 turnusu.

Zobacz galerię

Pierwszy dzień zdjęciowy w ramach projektu "Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc"
26 czerwca 2020

projekt "Kultura w sieci"

Pierwszy dzień zdjęciowy za nami. Nie było prosto ze względu na kapryśną pogodę, ale założony plan został zrealizowany. Kolejne nagrania w przyszłym tygodniu. Być może widzieliście nas w różnych miejscach Pyskowic. Pytania o to co tu się nagrywa i kiedy to będzie można zobaczyć były dla nas miłe. Dziękujemy. Projekt "Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

Zobacz galerię

Konkurs na inicjatywy oddolne "Zielony Zagonek"
25 czerwca 2020

Konkurs

Dziękujemy, że byliście. Pogoda trochę komplikowała ale nie daliśmy się! Inicjatywa zaproponowana przez mieszkańców Pyskowic zrealizowana! ZIELONY ZAGONEK - ogrody miododajne i ziołowe w Pyskowicach. „Stołówka” dla owadów zapylających i mieszkańców. Gdy tylko rośliny się ukorzenią będzie można korzystać z licznych zasadzonych ziół, uszczykując je do lemoniady lub jako przyprawę do obiadu. Projekt Zielony Zagonek to inicjatywa mieszkańców w ramach projektu Aktywne Pyskowice. Byliny miododajne dostarczyło Wiśta-wio Ogród dla Ciebie, zioła zapewnił Florabit, a pięknie kwitnące krzewy ogrodnictwo Kuniccy z sąsiednich Czechowic. Autor projektu Paweł Harlender Zielone Gliwice Miastoogród fot. Karolina Kasprzak-Szczerbak. Projekt realizowany przez Pyskowice oraz MOKiS Pyskowice.

Zobacz galerię

Konkurs plastyczny "Pyskowice dziękują"
24 czerwca 2020

Pyskowice dziękują

24 czerwca 2020r. zostały rozdane nagrody i dyplomy dla uczestników Konkursu Plastycznego "Pyskowice dziękują". W konkursie oceniono 49 prac. Wybrane prace można podziwiać na przystankach autobusowych w naszym mieście. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.

Zobacz galerię

Logo wykonawcy: 2xm 2xm