Przejdź do serwisu
Logo - Fundusze Europejskie Logo - Biuletyn Informacji Publicznej

Wystawa z konkursu plastycznego "Pocztówka z Pyskowic" - organizator przedszkole nr 1 w Pyskowicach
23 listopada - 31 grudnia 2020

Wystawa

Od 1 grudnia 2020r. Galeria PodCień pyskowickiego Centrum Wystawienniczego, prezentuje prace Dzieci z Pyskowickich Przedszkoli będące wynikiem konkursu plastycznego zatytułowanego "Pocztówka z Pyskowic" organizowanego przez Przedszkole nr 1 w Pyskowicach.

"Z największą przyjemnością prezentujemy prace dzieci z pyskowickich przedszkoli, które brały udział w konkursie plastycznym organizowanym przez naszą placówkę - pod patronatem Burmistrza Miasta Pyskowice. Konkurs rozpoczął się w ubiegłym roku szkolnym lecz przerwała go pandemia. Jednak ambitne przedszkolaki i ich nauczyciele postanowili dokończyć podjęty projekt. Rezultaty, jak widać są wspaniałe, a prace plastyczne bardzo pomysłowe i oryginalne. Nagrodą za udział w projekcie jest statuetka z herbem naszego miasta, którą otrzyma każde przedszkole."

Zobacz galerię

Konkurs plastyczny Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
16 listopada 2020

Konkurs plastyczny

Zapraszając wszystkich do podziwiania prac wystawionych w oknach Miejska Biblioteka Publiczna w Pyskowicach. Ogłaszamy wyniki konkursu ogłoszonego z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK. Wysłaliście nam 82 zdjęcia cudnych prac, JURY nie miało łatwego zadania. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie i GRATULUJEMY.
Oto lista nagrodzonych:

 • KATEGORIA FB MOKiS PYSKOWIC
  1 miejsce: Alicja Kloza
  2 miejsce: Karol Przestrzelski
  3 miejsce: Wojtek Kumor

 • KATEGORIA 4 - 6 LAT
  1 miejsce: Julia Ścisiewicz, Jan Borek, Wojtek Baron
  2 miejsce: Alicja Włoszczowska, Kuba Jedynak, Helena Bilińska
  3 miejsce: Alicja Statnik, Lena Krasówka, Maja Stępień
  Wyróżnienie: Antonina Kalus, Damian Stryjakiewicz, Kinga Liszka
 • KATEGORIA 7 – 9 LAT
  1 miejsce: Olga Kończyk
  2 miejsce: Amelia Szydło, Sonia Żebialowicz
  3 miejsce: Szymon Statnik, Emilia Polczyk
  Wyróżnienie: Patrycja Fischer
 • KATEGORIA 10 – 15 LAT
  1 miejsce: Maja Szmidel
  2 miejsce: Hanna Pietluch
  3 miejsce: Jan Walicki, Amelia Zerbe
  Wyróżnienie: Zuzanna Podolak
 • KATEGORIA 16+
  1 miejsce: Daria Minorczyk
  2 miejsce: Klaudia Woźniak
  3 miejsce: Dorota Pierzyna

Wymienionych zapraszamy po odbiór nagród do sekretariatu MOKiS (od godz. 8.00-16.00)

Zobacz galerię

Żydowskie Zaduszki
8 listopada 2020

Żydowskie

"Dziś po nich zostały tylko macewy..." jest to fragment projektu, który w tym roku Stowarzyszenie Ludzie Miasta realizuje w naszym mieście. Projekt ten ma na celu zachowanie w pamięci wyznawców judaizmu, którzy niegdyś licznie zamieszkiwali tereny Pyskowic. Łącząc siły i pomysły pyskowiczan, w ramach Żydowskich Zaduszek:

 • powstała na cmentarzu żydowskim pamiątkowa tablica,
 • Radni Rady miejskiej z burmistrzem na czele posprzątali teren cmentarza,
 • zorganizowaliśmy spotkanie autorskie z p. Leszkiem Jodlińskim promującym książkę "PUSTE KRZESŁA" Historie Żydów ze Śląska.
 • wspieraliśmy organizację koncertu muzyki żydowskiej zespołu NEGEV

Spotkanie oraz koncert ze względu na obowiązujące przepisy odbył się on line na portalach społecznościowych Organizatorów.
Tablica oraz koncert zostały wykonane w ramach projektu „Dziś po nich zostały tylko macewy… wyznawcy judaizmu nad Dramą”, który został dofinansowany ze środków Gminy Pyskowice.

Zobacz galerię

Wystawa historyczna "Co ma Lwów do Pyskowic? 75-lecie Czarnych Pyskowice"
30 października - 9 grudnia 2020

Wystawa historyczna

Chcesz obejrzeć piłkę z autografami Orłów Górskiego, paterę za tytuł mistrza Polski, dawne koszulki piłkarskie czy plan pyskowickiego stadionu z lat 80. XX wieku? Jak tak, to zapraszamy do Centrum Wystawienniczego MOKiS Pyskowice.

Czarni Pyskowice mają już 75 lat!

Pod koniec 1945 roku na sportowej mapie kraju pojawił się nowy klub – Czarni Pyskowice. Jego założycielami byli kresowiacy, którzy w sercu mieli drużyny ze swoich rodzinnych stron – takie jak chociażby Czarni Lwów. Stąd nazwa, która miała przywoływać dawną piłkarską potęgę z Lwowa. A i barwy jednych i drugich są takie same - czerwono-czarne …
Warto poznać historię klubu, który w 2020 roku obchodzi 75-lecie istnienia. Ale trzeba się śpieszyć, bo ratusz, gdzie umiejscowiona jest wystawa „Co ma Lwów do Pyskowic?75-lat Czarnych Pyskowice”, otwarty jest jeszcze w czwartek i piątek (10.00-18.00). Potem, jak wiadomo, do 29 XI prawie całkowity lockdown w kraju …

Zobacz galerię

Pokonkursowa wystawa "Czekoladki dla sąsiadki"
21 października - 5 listopada 2020

Pokonkursowa wystawa

Od 21 października 2020r. w godzinach pracy Centrum Wystawienniczego można zwiedzać nową wystawę w galerii PodCień. Jest to wystawa plastyczna podsumowującą XI Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla wychowanków świetlic szkolnych zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 w Pyskowicach. Inspiracją tegorocznego konkursu jest twórczość Doroty Gellner - autorki polskiej poezji dziecięcej.

Zobacz galerię

Logo wykonawcy: 2xm 2xm