Przejdź do serwisu
Logo - Fundusze Europejskie Logo - Biuletyn Informacji Publicznej

Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc

Złożony przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt "Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc" do ministerialnego programu Kultura w sieci otrzymał dofinansowanie w kwocie 30.000 złotych. Projekt zakłada m.in.: przygotowanie dwóch spektakli online i kilku historii, legend, tekstów historycznych związanych z Pyskowicami i najbliższą okolicą. W ramach projektu podjęliśmy współpracę z Teatrem Gry i Ludzie z Katowic, Lufcikiem na Korbkę i Teatrem Korez. Pierwsze materiały pojawią się już na początku lipca.


 

Spektakl „O pyskowickim Młynarzu” w wykonaniu kolektywu teatralnego Lufcik na Korbkę – nagranie powstało w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Premiera 31 sierpnia 2020r.

Kolektyw Teatralny Lufcik na Korbkę
Wystąpili: Agnieszka Batóg, Agnieszka Dwojak, Katarzyna Pawłowicz, Maciej Pezdek, Krzysztof Surma
Lektorka: Agnieszka Batóg
Koncepcja i reżyseria: Krzysztof Bętkowski
Scenariusz i opracowanie: Michał Łukowicz
Koordynator projektu: Dominika Witkowska, MOKiS Pyskowice
Zdjęcia: Jacek Batóg, Jacek Kowiński, Przemysław Rozmus, Maciej Szafranek
Asystentka reżysera: Konstancja Lasota
Montaż: Jacek Batóg
Kostiumy: Elżbieta Zajączkowska, Dorota Zeliszek, Rafał Śpiewak
Charakteryzacja: Agnieszka Dwojak
Muzyka i utwory w wykonaniu Moniki Wrzos: Humoreska – Antoni Dvorak, Salut d’Amour – Edward Elgar, Danse des matelos – Alfred Leliwa
Udźwiękowienie: Monika Wrzos, Jacek Batóg, Jacek Kowiński, Szymon Schaefer
Postprodukcja: Jacek Batóg
Produkcja: Krzysztof Bętkowski, zvorka.pl
Fotosy: Konstancja Lasota, Krzysztof Surma
Serdeczne podziękowania dla: Zespołu MOKiS Pyskowice, Pani Renaty Kortyki i Błażeja Kupskiego


„Znani Pyskowiczanie” – nagranie powstało w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Premiera 28 sierpnia 2020r. o godz. 14:00


„Czas I Wojny Światowej” – nagranie powstało w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Premiera 21 sierpnia 2020r. o godz. 14:00


„Wielki pożar miasta” – nagranie powstało w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Premiera 14 sierpnia 2020r. o godz. 14:00


„Pyskowiccy Żydzi” – nagranie powstało w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Premiera 7 sierpnia 2020r. o godz. 14:00


Spektakl „O ks. Adrianie Włodarskim” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie z Katowic (widowisko dla osób 16+) – nagranie powstało w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Premiera 6 sierpnia 2020r. o godz. 20:00


„Ewangelicy w Pyskowicach” – nagranie powstało w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Premiera 30 lipca 2020r. o godz. 14:00


„Cechy Rzemieślnicze” – nagranie powstało w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Premiera 24 lipca 2020r. o godz. 14:00


„Ścięcie Burmistrza Czecha” – nagranie powstało w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Premiera 17 lipca 2020r. o godz. 14:00


„Kościoły św. Mikołaja i św. Stanisława” – nagranie powstało w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Premiera 10 lipca 2020r. o godz. 14:00

 


„Założenie Pyskowic” – nagranie powstało w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Premiera 3 lipca 2020r. o godz. 14:00


Kultura w sieci

Logo wykonawcy: 2xm 2xm