Przejdź do serwisu
Logo - Fundusze Europejskie Logo - Biuletyn Informacji Publicznej

"SKARBY TEATRU Z WALIZKI - EDUKACJA I ANIMACJE Z ZAKRESU TEATRU CIENI"

 

Złożony przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekt "Skarby teatru z walizki - edukacja i animacje z zakresu teatru cieni" do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach naboru z programu Edukacja kulturalna 2020 otrzymał dofinansowanie w kwocie 30.000 złotych. Projekt zakłada m.in.: ciekawe warsztaty teatralne dla dzieci, seniorów i instruktorów teatralnych z zakresu teatru cieni i pokazy spektakli teatralnych z wykorzystaniem w/w techniki. Inspiracją do napisania projektu była przekazana Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Pyskowicach stara walizka teatralna z teatrzykiem cieni odnaleziona w piwnicy jednego z pyskowickich przedszkoli.
Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy z MKiDZ.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego


"OKNA OTWARTE NA POLSKĘ"

 

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach realizuje projekt "Okna otwarte na Polskę". W ramach zadania odbywają się wyjazdy do Teatru Rozrywki, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, a także warsztaty teatralne, wokalne, choreograficzne, których celem będzie przygotowanie rekonstrukcji historycznej losów śląskich rodzin z okresu Powstań Śląskich.

Partnerami projektu są: Teatr Rozrywki i Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Kwota przyznanego dofinansowania: 17.500 zł
Wartość projektu: 20.000 zł

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Niepodległa - logo

Zobacz zdjęcia:

Logo wykonawcy: 2xm 2xm