Przejdź do serwisu
Logo - Fundusze Europejskie Logo - Biuletyn Informacji Publicznej

Komunikat Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach

Data publikacji 01-12-2021

Uwaga!
Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Zdrowia od 1 grudnia 2021r. na terenie naszego kraju będą obowiązywać następujące ograniczenia.

 • Zdjęcie w Galerii

Data publikacji 03-11-2021r.

 • Zdjęcie w Galerii

Data publikacji 28-05-2021r.

Informujemy, że od dnia 28 maja 2021r. (piątek) będzie można korzystać z siłowni oraz z salki fitness znajdujących się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera. Zgodnie z aktualnymi zasadami korzystania z w/w pomieszczeń limit max osób mogących jednocześnie trenować na salce fitness i siłowni wynosi - 5. Serdecznie zapraszamy.

Jednocześnie informujemy, iż z powodu funkcjonowania w Hali Widowiskowo-Sportowej Punktu Szczepień wejście do budynku usytuowane jest od strony podwórza (plac przy SP nr 3)

Siłownia czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-21.30 w soboty 8.00-15.00. Niedziela-nieczynne.


Data publikacji 07-05-2021r.

Szanowni Państwo!
Bieżąca działalność Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach zostaje WZNOWIONA.
Odbywa się ona zgodnie z aktualnymi wytycznymi ogłaszanymi w rozporządzeniach Rady Ministrów.

 • Zdjęcie w Galerii

Data publikacji 19-04-2021r.

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 15 kwietnia 2021r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Rada Ministrów zadecydowała o zniesieniu części obostrzeń w zakresie prowadzenia działalności sportowej.

Zgodnie z nowymi regulacjami dopuszczalne jest:

 • korzystanie z obiektów sportowych na otwartym powietrzu pod warunkiem uwzględnienia limitu 25 osób;
 • organizowanie współzawodnictwa sportowego oraz zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy – zarówno w obiektach zamkniętych, jak i na otwartym powietrzu oraz bez limitu osób.

Nadal obowiązują ograniczenia dotyczące korzystania z basenów, siłowni, klubów i centrów fitness wyłącznie przez członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych poza systemem polskich związków olimpijskich.

Burmistrz Miasta Pyskowice rekomenduje, ażeby w trosce o zdrowie publiczne ograniczyć do niezbędnego minimum ilość osób na zajęciach, ilość godzin zajęć oraz wprowadzić zaostrzone zasady bezpieczeństwa sanitarnego.

 • Zdjęcie w Galerii

Data publikacji 25-03-2021r.

Szanowni Państwo, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021r. od 27.03.2021 r., ograniczamy działalność Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach.
Prosimy o zapoznanie się i stosowanie do nowych obostrzeń:

 • pracownicy MOKiS będą pracować w ograniczonym zakresie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego. Prosimy o ograniczenie kontaktu osobistego do minimum
 • działalność artystyczno - kulturalna zostaje przeniesiona do sieci
 • działalność Centrum Wystawienniczego zostaje ZAWIESZONA
 • działalność Amatorskiego Ruchu Artystycznego zostaje ZAWIESZONA
 • obiekty sportowe zarządzane przez MOKiS zostają ZAMKNIĘTE

O ewentualnych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

 • Zdjęcie w Galerii


Data publikacji 19-03-2021r.

UWAGA!!!
Ważna informacja dotycząca aktualnych ograniczeń związanych z epidemią wirusa SARS-COV-2

Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. poz. 512, Hala Widowiskowo-Sportowa im. Huberta Wagnera oraz pozostałe obiekty sportowe w zarządzie Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach od 20 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r. zostają zamknięte dla mieszkańców.

Z przykrością informujemy, że od soboty, czyli 20 marca 2021r. do 9 kwietnia 2021r. Centrum Wystawiennicze będzie nieczynne.
Zapraszamy do odwiedzania nas w sieci.

 • Zdjęcie w Galerii

Data publikacji 08-02-2021r.

 • Zdjęcie w Galerii

Otwieramy Centrum Wystawiennicze w Pyskowicach dla gości indywidualnych. Na razie bez wernisaży i spotkań w większym gronie ale możecie przychodzić do nas i zwiedzać nasze ekspozycje - my się już BARDZO cieszymy.

Kilka zasad dla odwiedzających.
Zasady zwiedzanie Centrum Wystawienniczego w Pyskowicach w czasie pandemii COVID-19 (obowiązują od 08.02.2021r. do odwołania)

 1. W Centrum Wystawienniczym do odwołania obowiązuje zakaz organizacji wydarzeń dla publiczności (wernisaże, spotkania itp.)
 2. Do odwołania nie przyjmujemy grup zorganizowanych. Centrum Wystawiennicze dostępne jest do zwiedzania tylko dla gości indywidualnych.
 3. Zgodnie z zaleceniem Inspektora Sanitarnego Osoby z objawami infekcji, złego samopoczucia i/lub podwyższonej temperatury ciała proszone są o niewchodzenie do Centrum Wystawienniczego.
 4. Przed wejściem do Centrum Wystawienniczego prosimy o założenie środków ochrony ust i nosa (np. maseczka). Po wejściu do Centrum Wystawienniczego prosimy o przemycie rąk płynem dezynfekcyjnym znajdującym się przy drzwiach wejściowych.
 5. Osoby zwiedzające Centrum Wystawiennicze proszone są o unikanie - w miarę możliwości - kontaktu z elementami stałego wyposażenia pomieszczeń.
 6. Podczas przebywania w salach wystawienniczych prosimy utrzymywać zalecany dystans od innych osób (min. 1,5 m)
 7. W Centrum Wystawienniczym może przebywać jednocześnie 21 zwiedzających, w tym:
 • Galeria PodCień (parter) – 3 osoby
 • Wystawa Stała (I piętro) – 8 osób
 • Sala Ślubów (II piętro) – 5 osób
 • Amatorski Klub Filmowy JAŚ (II piętro) – 2 osoby
 • Wystawa Czasowa (II piętro) – 1 osoba
 • Zabytkowy Gabinet Burmistrza (II piętro) – 2 osoby

Data publikacja 10-11-2020r.

 • Zdjęcie w Galerii

Data publikacji 09-11-2020r.

Szanowni Państwo, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020r., 
INFORMUJEMY, ŻE CENTRUM WYSTAWIENNICZE JEST ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA.


Data publikacji 06-11-2020r.

UWAGA!
INFORMUJEMY ŻE NA CHWILĘ OBECNĄ ZAJĘCIA AMATORSKIEGO RUCHU ARTYSTYCZNEGO ODBYWAJĄ SIĘ WEDŁUG HARMONOGRAMU.
O zmianach będziemy informować na bieżąco.


Data publikacji 04-11-2020r.

Uwaga!
Od soboty 7 listopada, a w przypadku szkół od poniedziałku 9 listopada, nowe zasady bezpieczeństwa, które potrwają przynajmniej do 29 listopada 2020r.
Szczegóły: https://www.gov.pl/.../nowe-kroki-w-walce-z-koronawirusem... 

 • Zdjęcie w Galerii

Data publikacji 26-10-2020r.

Od soboty, 24 października, w całej Polsce obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa.
Cała Polska jest strefą czerwoną.
Ograniczenia dotyczące obszarów edukacji, kultury i sportu.

 • Zdjęcie w Galerii

Więcej informacji - CAŁA POLSKA W CZERWONEJ STREFIE


Data publikacji 16-10-2020r.

Od soboty, 17 października 2020r. w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa.
W związku z tym informujemy że od 17.10.2020r. (sobota) Siłownia w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach będzie nieczynna do odwołania.
Wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności.

 • Zdjęcie w Galerii
 • Zdjęcie w Galerii
 • Zdjęcie w Galerii

Data publikacji 12-10-2020r.

 • Zdjęcie w Galerii
 • Zdjęcie w Galerii
 • Zdjęcie w Galerii
 • Zdjęcie w Galerii

Data publikacji 09-10-2020r.

Od 10 października 2020r. zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj.
Zasady strefy żółtej

WYDARZENIA KULTURALNE NA NOWYCH ZASADACH

W strefie czerwonej obowiązuje całkowity zakaz organizacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. W kinach natomiast może przebywać 25 proc. publiczności. Jak to wygląda w pozostałej części kraju?

W przestrzeni zamkniętej tego typu wydarzenie może odbyć się z udziałem 25 proc. publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach. W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2. 

Więcej informacji na:


Data publikacji 28-09-2020r.

 • Zdjęcie w Galerii
 • Zdjęcie w Galerii

Data publikacji 15-09-2020r.

Pamiętajmy!!! 
https://www.gov.pl/web/koronawirus


Data publikacji 17-07-2020r.

!!! WAŻNE !!!
W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 przypominamy o konieczności zachowania reżimu sanitarnego podczas uczestnictwa w wydarzeniach!!!

 • zachowaj dystans społeczny (min 1,5 m)
 • noś maseczkę zasłaniającą usta i nos jeśli nie możesz zachować dystansu społecznego, a jesteś w grupie osób niespokrewnionych!

 


Data publikacji 05-06-2020r.

Szanowni Państwo, powoli, z zachowaniem ostrożności i licznych środków bezpieczeństwa odmrażamy kolejne miejsca prowadzone przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach:

 • Od 8 czerwca zostanie uruchomiona siłownia w budynku hali sportowej (w godzinach 8.00-21.00 z wyłączeniem następujących okresów czasu: 11.00-11.30, 14.30-15.00, 18.00-18.30 Wymienione przerwy techniczne służą dezynfekcji sprzętu sportowego. W siłowni może przebywać jednocześnie 7 osób. Zalecamy wcześniejszą telefoniczną rezerwację miejsca.)
 • Zwiększamy limity osób mogących jednocześnie korzystać z infrastruktury sportowej (Stadion sportowy przy ul. Sikorskiego 50 osób, Hala sportowa 40 osób plus trener, salka fitness 14 osób plus trener, Boisko w Dzierżnie 26 osób plus trener)
 • Zostają podtrzymane wszystkie czynności związane z dezynfekcją rąk, urządzeń ect. Przypominamy też o konieczności zachowania dystansu społecznego. Wszystkie zajęcia sportowe odbywają się nadal bez udziału publiczności.
 • W sprawie potwierdzenia prowadzenia zajęć, ustalenia nowego grafiku, wynajmu itd. konieczny jest kontakt z Kierownikiem ds. Sportu p. Bogdanem Matwiejczukiem tel.: 693455000 lub 32 3332095
 • Od 1 lipca zostanie wznowiona działalność Centrum Wystawienniczego w Ratuszu
 • W najbliższych dniach poinformujemy o kameralnych wydarzeniach kulturalnych, które planujemy zorganizować w najbliższych miesiącach
 • Przed wejściem do poszczególnych obiektów koniecznym będzie zapoznanie się z szczegółowymi zasadami korzystania i zastosowanie się do informacji przekazanych przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach.

Data publikacji 01-06-2020r.


Data publikacji 18-05-2020r.

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach informuje, że zgodnie z III etapem znoszenia niektórych ograniczeń związanych z koronawirusem:

 • Hala Widowiskowo - Sportowa im. Huberta Wagner w Pyskowicach wznowi działalność od 1 czerwca 2020r. Będą obowiązywały nowe zasady korzystania z tego obiektu (o szczegółach poinformujemy w oddzielnym komunikacie). Nadal nieczynna będzie siłownia, z użytku wyłączone będą także szatnie i węzeł sanitarny (poza WC).
 • Od 18 maja zgodnie z nowym rozporządzeniem zwiększamy limity osób mogących korzystać z otwartej infrastruktury sportowej którą zarządzamy (Stadion Sportowy przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 79 i Boisko Sportowe w Dzierżnie przy ul. Piaskowej 72, nowy limit 14 osób plus 2 trenerów).
 • W sprawie ustalenia terminu i możliwości skorzystania z infrastruktury (dotyczy hali i obiektów zewnętrznych) należy skontaktować się telefonicznie z Kierownikiem ds. sportu p. Bogdanem Matwiejczukiem tel. 693 455 000. Wejście na teren obiektu bez wcześniejszego uzgodnienia jest zabronione.

Nadal musimy pamiętać o:

 • zachowaniu dystansu społecznego,
 • obowiązku zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
 • ograniczonej liczbie osób mogącej korzystać jednocześnie z infrastruktury
 • weryfikacji uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
 • braku możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
 • dezynfekcji urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
 • obowiązku dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
 • korzystaniu z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu

Data publikacji 04-05-2020r.

Informujemy, że od 4 maja br. w związku z „odmrażaniem” sportu powszechnego zostaną udostępnione w Pyskowicach (dla maksymalnie sześciu osób korzystających na danym obiekcie) Stadion sportowy przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 79 i Boisko sportowe w Dzierżnie przy ul. Piaskowej 72. W sprawie ustalenia terminu i możliwości skorzystania z obiektu należy skontaktować się telefonicznie z Kierownikiem ds. sportu p. Bogdanem Matwiejczukiem tel. 693 455 000.
Wejście na teren obiektu bez wcześniejszego uzgodnienia jest zabronione.
Korzystanie z obiektów będzie możliwe przy zachowaniu następujących zasad bezpieczeństwa:
(Źródło: https://www.gov.pl/web/sport/nowa-sportowa-rzeczywistosc)

 • zachowanie dystansu społecznego,
 • obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
 • ograniczona liczba osób,
 • weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
 • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
 • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
 • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
 • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod w/w numerem telefonu lub 32 3332095.


Data publikacji 01-04-2020r.

Zgodnie z zarządzeniem nr 9/2020 Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach, informujemy że w związku z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez Rząd RP w walce z koronawirusem, z dniem 01.04.2020r. Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach zostaje zamknięty do odwołania.

Wszelkie sprawy związane z działalnością Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach przechodzą w tryb elektroniczny. Wszelką korespondencję prosimy kierować na adres mokis@mokis.pyskowice.pl lub na indywidualne skrzynki pocztowe pracowników zgodnie z zakresem tematycznym. Wszystkie imienne adresy pracowników dostępne są na stronie www.mokis.pyskowice.pl w zakładce KONTAKT.
W przypadku spraw pilnych prosimy o kontakt telefoniczny: Dyrektor – tel. 601 589 912.


Data publikacji 24-03-2020r.

Informujemy,
że stałe zajęcia edukacyjne prowadzone w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach i Centrum Wystawienniczym SĄ ZAWIESZONE do 14 kwietnia 2020 roku

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach, Zarządzeniem nr 7/2020, w związku z zawieszeniem zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego wstrzymuje pobieranie opłat za uczęszczanie na zajęcia od kwietnia 2020r. do odwołania. Opłaty, które zostały już uiszczone zostaną przeksięgowane na kolejne miesiące. Istnieje możliwość zwrócenia opłaty po pisemnej prośbie (może być w formie elektronicznej) skierowanej do Dyrektora MOKiS w Pyskowicach.
Ewentualne pytania:
e-mail: mokis@mokis.pyskowice.pl
tel. 32 233 25 34


Data publikacji 20-03-2020r.

Szanowne Panie
W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną związaną z występowaniem koronawirusa w naszym kraju, informujemy, że wykonywanie badań mammograficznych w mammobusie Narodowego Instytutu Onkologii z Gliwic przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach w dniach 27 i 30-31 marca 2020r. ZOSTAJE ODWOŁANE
Więcej informacji tel. 32 278 98 96 (w godz. 7:00 - 15:00)


Data publikacji 16-03-2020r.

Siłownia, ścianka wspinaczkowa, salka fitness znajdujące się w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Huberta Wagnera są nieczynne do odwołania.
Kontakt z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pyskowicach jest możliwy pod numerem telefonu:

 • Budynek główny, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 27, 44-120 Pyskowice, tel.: 32 233 25 34  
 • Hala Widowiskowo - Sportowa im. Huberta Wagnera ul. Strzelców Bytomskich 1a, 44-120 Pyskowice, tel.: 32 333 20 95
 • Więcej danych kontaktowych zapraszamy do zakładki KONTAKT

Data publikacji 13-03-2020r.
Uwaga!! Przypominamy, że ODWOŁANE LUB PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN SĄ:

 • Dzisiejsze przedstawienie teatralne dla dzieci (13.03.2020r.)
 • Fitnessowy Dzień Kobiet (14.03.2020r.)
 • Zamieniada (14.03.2020r.)
 • Kino Kobiet (14.03.2020r.)
 • Spotkanie w ramach klubu Obieżyświat (Peru - 15.03.2020r.)
 • Spotkanie w ramach COOLturalnego wolontariatu (18.03.2020r.)
 • Warsztaty ze szkliwienia (18.03.2020r.)
 • Warsztaty ze szkliwienia (26.03.2020r.)
 • Spotkanie z muzyką z winyli (27.03.2020r.)
 • Turniej szachowy (28.03.2020r.)
 • Jarmark Wielkanocny (29.03.2020r.)

oraz wszelkie zajęcia, imprezy, wydarzenia, których organizatorem jest MOKiS.
W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny 32 233 25 34 lub o e-mail: mokis@mokis.pyskowice.pl
Kolejne informacje wkrótce. Jeśli wydarzenie będzie przeniesione będziemy Państwa informować na bieżąco o nowych terminach.


Data publikacji 11-03-2020r.
Odwołujemy wydarzenia kulturalne i sportowe, a także zajęcia edukacyjne, których organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach.

Szanowni Państwo, w związku z narastającą dynamiką zagrożenia wirusem SARS-CoV-2 informujemy, że do 14 kwietnia 2020r. nie odbędą się zaplanowane przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach wydarzenia kulturalne i sportowe. W miarę możliwości postaramy się zorganizować niektóre z nich w innym terminie.

Od dzisiaj (tj. 11.03.2020r.) zawieszamy także stałe zajęcia edukacyjne prowadzone w MOKiS i Centrum Wystawienniczym do 25 marca 2020r.


Data publikacji 11-03-2020r.
Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo zwiedzających, zwiedzanie Centrum Wystawienniczego w Pyskowicach zostaje zawieszone do odwołania. Przepraszamy za związane z tą sytuacją niedogodności.


Ważne informacje dotyczące koronawirusa SARS-Cov-2 dostępne na stronach:


Informacja w sprawie wstrzymana opłat za zajęcia Amatorskiego Ruchu Artystycznego w sezonie 2019/2020

Logo wykonawcy: 2xm 2xm